Jak wybrać sanatorium?

Polscy seniorzy do sanatoriów jeżdżą od lat oraz miewają na ich temat podzielone opinie. Z jednej strony to najtańsza opcja urlopowa – dzięki dofinansowaniu NFZ lub ZUS na trzytygodniowy pobyt w jakimś z uzdrowisk w Polsce nie wydaje się więcej aniżeli kilkaset złotych. Z innej – takie niedrogie wczasy posiadają własne niezbywalne wady. Ośrodki lecznicze są wielokrotnie żywcem przeniesione z ubiegłego systemu, jedzenie jest słabe, oraz na samo skierowanie do sanatorium czeka się miesiącami.

ILE CZEKA SIĘ NA SANATORIUM

Do NFZ-tu, jaki przekazuje emerytów do sanatoriów, kolejka jest długa. Zdarza się, iż na termin wyjazdu do uzdrowiska w Polsce należy oczekiwać od 16 do 18 miesięcy. Skierowanie wydaje lekarz konsultant, jaki na bazie załączonych przez chorego wyników badań potwierdza słuszność pobytu w uzdrowisku oraz proponuje typ i miejsce kuracji. Dorośli mają prawo skorzystać z sanatorium nie częściej aniżeli raz na dwa lata.

WYBÓR SANATORIUM PEŁNOPŁATNEGO

Niegdyś sanatorium kojarzyło się przede wszystkim z leczeniem, szpitalnymi warunkami oraz rygorem. Teraz ośrodki sanatoryjne wychodzą naprzeciwko rosnącym wymaganiom chorych oraz starają się sprostać wymagającej konkurencji. Dzięki temu obiekty tego rodzaju nabierają charakter centrów wypoczynkowo-kuracyjnych, w jakich można idealnie wypocząć, wszechstronnie zadbać o własne zdrowie oraz świetne samopoczucie. Dobierając pełnopłatny pobyt w sanatorium można dostosować sobie ofertę jak najbardziej zgodną z indywidualnymi preferencjami oraz wymaganiami. Obiekty są niezwykle zróżnicowane pod wieloma względami, dzięki czemu w stale rozwijającej się gamie ofert pobytów z zabiegami odnajdzie się propozycja prawie na każde zapotrzebowanie. Od niewielkich, kameralnych ośrodków, po giganty obsługujące setki kuracjuszy; od obiektów sanatoryjnych w spokojnej okolicy po wykwintne ośrodki medical Spa w najbardziej popularnych kurortach – to wszystko oraz wiele więcej można odnaleźć przeszukując internet oraz zapoznając się bliżej z ofertami konkretnych ośrodków. Szukanie ofert zgodnych z Twoimi wymaganiami Wybierając pobyt pełnopłatny pamiętaj, żeby wziąć pod uwagę swoje zaburzenie oraz wybrać odpowiedni profil leczenia. Właściwy dobór pozwala Ci odnieść jak największe korzyści lecznicze z pobytu. Wybór pełnopłatnego pobytu z zabiegami to nie jedynie przeglądanie ofert pod kątem własnych preferencji, lecz również szukanie dostępnego miejsca.