Sanatorium

Życie w ciągłym biegu, stres, brak czasu na relaks, hobby czy wypoczynek – wszystko to niekorzystnie wpływa na nasz stan zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Jeśli zamierzamy zmienić coś w naszym życiu, warto zacząć od zorganizowania czasu wolnego, w którym zregenerujemy nasze siły i naładujemy się pozytywną energią. idealnym miejscem na tego typu zabieg są sanatoria, których w naszym kraju nie brakuje. Nie tylko miejscowości górskie, czy nadmorskie – praktycznie w każdym województwie znajdziemy sanatoria, które swoim kuracjuszom oferują całą gamę zabiegów leczniczych. 

Sanatorium – dla kogo?

Jeśli uważasz, że sanatorium to miejsce dla osób starszych i schorowanych, to jesteś w błędzie. Z roku na rok przybywa osób młodszych, które decydują się na pobyt w sanatoriach. Ofert uzdrowisk są coraz bardziej elastyczne, dzięki czemu chętnych na skorzystanie z usług zdecydowanie przybywa. Profesjonalizacja zabiegów i wykwalifikowany personel, to gwarancja udanego i przede wszystkim skutecznego pobytu leczniczego. Również baza noclegowa z każdym rokiem staje się coraz bardziej przystępna i atrakcyjna dla kuracjuszy, co z pewnością sprzyja zarówno osobom mniej, jak i bardziej zamożnym.

Jakie zabiegi?

Praktycznie każde sanatorium posiada własne, niepowtarzalne i wyjątkowe zabiegi lecznicze, które korzystnie wpływają na stan fizyczny i psychiczny. Przed wyborem warto zapoznać się z bazą zabiegową tak, aby wybrać idealne dla nas uzdrowisko. Najczęściej spotykane profile leczenia to: choroby układu oddechowego, alergologia, dermatologia, cukrzyca, choroby układu krążenia, reumatologia, okulistyka, neurologia, choroby układu pokarmowego, onkologia, laryngologia, choroby narządów ruchu, choroby układu nerwowego, kardiologia czy choroby układu ginekologicznego. W zależności od uzdrowiska, możemy również skorzystać z bogatej ofert zabiegowej, takiej jak:

  • fizykoterapia (krioterapia, laseroterapia, jonofreza, bioptron, biodynamik, magnetoterapia, prądy Tens, ultradźwięki itp.)
  • kinezyterapia (szeroka gama ćwiczeń)
  • hydroterapia (bicze wodne, zajęcia na basenie, hydromasaż, kąpiel solankowa, kąpiel ozonowa, kąpiel wirowa, kąpiel borowinowa itp.)
  • inhalacja (np. solankowa)
  • masaż (masaż różnych części ciała w zależności od schorzenia)
  • psychoterapia
  • bioenergoterapia

Wymienione powyżej zabiegi, to zaledwie część bogatej oferty jaką proponują nam Sanatoria. Dzięki elastycznej ofercie każda zainteresowana osoba z pewnością znajdzie idealne uzdrowisko, w którym naładuje akumulatory i poprawi stan swojego zdrowia.